10 Kasım 2011

KCK, KURBAN BAYRAMI VE 10 KASIM

KCK ile başlayalım. Sadece KCK ile devam etmeyeceğim. KCK'nın ne olduğu belli, ama onu mazur gören, devleti suçlayıp duran liberallerle gönül bağım, arkadaşlığım ve dostluğum bütünüyle kopmuştur. Liberal olmak terör yalakalığını mı mazur gösterecekmiş, şaşarım. Adamlar paralel devlet kuruyor, silah zoruyla yapmadıklarını bırakmıyor, ama liberallere göre onlar her zaman masum. Liberallerden nefret etmeye mi başladım?.. Ben mi? Kesin sınırlar belirtmemek şartıyla, muhafazakar demokrat ve(ya) muhafazakar milliyetçi... Gurur duyarım ki KCK/PKK çizgisini mazur gören liberallerden değilim ve asla olmak istemiyorum.

Kurban bayramı da geride kaldı. "Ah nerede o eski bayramlar:(" muhabbeti yapacak değilim. Bayramla ilgili sinir olduğum 3 şeye değinmek istiyorum:
1- Eski bayramları zırt pırt anıp günümüzden, günümüz insanından şikayet eden insanlara sinir oluyorum. Elbette her geçen gün bugünden daha güzeldir, ama insanın ve hayatın kaderi bu... Hayat akıp geçecek elbette.
2- Kurban kesmek elbette dini görevimiz, ama bazı konularda boş konuşuyoruz. Efendim, kesilen hayvanın hiç canı yanmazmış ve boğazlanmak hayvan için gurur kaynağıymış da... Efendi, bıçağın altına sen mi girdin ki boş beleş konuşup duruyorsun. Kurban kesmenin elbette maddi ve manevi faziletleri vardır, ama ibadetlere mantık boyutundan bakmanın da sınırı olmalı. Din sadece mantık değildir ve hayatta her şeyi mantıkla açıklamaya çalışmak abesle iştigal etmektir.
3- Kurban derisini nereye vermem konusunda bana yol göstermeye çalışan insanlara sinir oluyorum. Kurban derisini ne Türk Hava Kurumu'na, ne Kızılay'a ve ne de başka bir yere vermek zorunda değilim. Karışmayın, aklım başında ve işleyeceğim günahın veya sevabın sorumluluğu bana aittir.Atatürk'e ve silah arkadaşlarına Allah'tan rahmet diliyorum. Bugün işe geç kalıyordum, çünkü Kemalist zihniyet yolumu kesti. Mustafa Kemal sadece Kemalist zihniyetçilerin Atatürk'ü ya... Ana cadde trafiğe kapatılmış. Saçma sapan bir yerde dolmuştan indim. Hızla işe doğru yürümeye başladım. Kulaklarımı tırmalayan bir siren sesi çalmaya başladı. Aman Allah'ım, bütün insanlar ve trafik bir anda duruverdi. Dursan bir türlü, durmasan bir türlü... Bir dakika boyunca süren dangalakça bir siren sesi... Kemalist zihniyet, Mustafa Kemal'i dangalakça bir siren sesi olmadan anamıyor muyuz? Saçmalık, saçmalık, saçmalık... Ulu önder dersiniz, ama günahları için dua mı edersiniz, onun hayrına bir fakiri mi doyurursunuz... Siren sesiyle ölü gibi duran, ama rakı masasında en işveli şarkılarla kendinden geçen yüce insanlar, bu ülke siz olmasanız ne yapardı? Atatürk'ü adam gibi anmayı öğrendiğiniz zaman, taassuptan kurtulduğunuz zaman, emin olun ki Atatürk'ün ruhu daha iyi hissedecektir.

Başlıkla ilgisi yok, ama güzel ülkemden bir haber: "Pitbull kahvehaneye daldı! KOCAELİ`nin Darıca İlçesi`nde kovaladığı çocukla birlikte kahveye dalan pitbull cinsi köpek, bir kişiyi testislerinden, bir kişiyi de kol ve ayaklarından ısırarak yaraladı...". Zavallı hayvan öldürülmüş. Hayvavın öldürülmesi gerçekten üzücü, ama bir köpeğin bir kahveyi basması güzel ülkemde olabilecek garip olaylardan birisi. Hayvanın ölmesi üzücü, ama kahkahayla gülmekten kendimi alamadım.

Bayramla ilgili son bir nokta: Dedeniz ve(ya) babanız hayattaysa, hemen gidip ellerini öpün. Bayram namazına birlikte gidebileceğiniz bir dede, bir baba çok ama çok önemliymiş. Dedelerimin ve(ya) babamın hayatta olmasını bu bayram o kadar çok istedim ki... Vesselam.

Hiç yorum yok: