22 Ağustos 2011

ŞEHİTLER ve MÜNAFIKLAR

Şehitler ve münafıklar... İnsanları münafıklıkla itham etmek kolay değil, ama tutamıyorum kendimi... İftiradan Rabbime sığınırım, ama başka ne diyeyim ki... Altan TAN, sana sesleniyorum! Münafık olmadığını ispatlamak senin elinde. Eğer gerçekten inançlı bir insansan, şerli bir terör örgütünün partisinde ne işin var, ruz-i mahşerde nasıl hesap vereceksin? Bu münafıklık değil midir?
Jandarma Binbaşı Yavuz BAŞAYAR... Özel Harekat Tabur Komutanı... Hayatının baharında, kahramanca şehit oldu... Altan TAN, münafık olmadığını ispatlaman gerek!..

Kur'an'da Şehitler:

"Eger Allah yolunda öldürülürseniz veya ölürseniz, Allah'in size lütfedecegi magfiret ve rahmet onlarin biriktirdiklerinden daha hayirlidir. Andolsun, ölseniz de öldürülseniz de muhakkak ki Allah'in huzurunda toplanacaksiniz." (Ali Imran, 3/157-158)

"Allah yolunda öldürülenleri ölüler sanmayin. Aksine onlar diri olup Rableri katinda riziklandirilmaktadirlar. Allah'in lütfundan kendilerine vermis olduklariyla sevinç içindedirler ve arkalarindan henüz onlara kavusmamis olanlari, kendilerine bir korku olmayacagi ve üzülmeyecekleri üzere müjdelerler." (Ali Imran, 3/169-170)

Kur'an'da Münafıklar:

"İnsanlardan öyleleri vardır ki: 'Biz Allah'a ve ahiret gününe iman ettik' derler; oysa inanmış değillerdir. (Sözde) Allah'ı ve iman edenleri aldatırlar. Oysa onlar, yalnızca kendilerini aldatıyorlar ve şuurunda değiller. Kalplerinde hastalık vardır. Allah da hastalıklarını arttırmıştır. Yalan söylemekte olduklarından dolayı, onlar için acı bir azap vardır." (Bakara Suresi, 8-10)

"Sen onları gördüğün zaman cüsseli yapıları beğenini kazanmaktadır. Konuştukları zaman da onları dinlersin. (Oysa) Sanki onlar (sütun gibi) dayandırılmış ahşap-kütük gibidirler. (Bu dayanıksızlıklarından dolayı da) Her çağrıyı kendileri aleyhinde sanırlar. Onlar düşmandırlar, bu yüzden onlardan kaçınıp-sakının. Allah onları kahretsin; nasıl da çevriliyorlar." (Münafikun Suresi, 4)Hiç yorum yok: